logo-img

Hakkımızda

Sağdıçlar Balıkçılık, 1980’lerin başında İstanbul Yenikapı Balık Hali’nde beş kardeşin omuz omuza vererek çıktıkları mütevazı işletmeden başlayarak; bugün dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapan Türkiye’de deniz ürünleri sektörünün lider kuruluşlarından biri olmuştur. Yurt içi ve yurt dışı toptan ve perakende taze balık ticareti, su ürünleri yetiştiriciliği, işlenmiş deniz ürünleri üretimi ve balık restoranları ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kuruluşundan bu yana İzmir ve İstanbul’da bulunan satış noktaları dışında yurt içinde market, restoran, catering, turistik ve sosyal tesisler başta olmak üzere pek çok özel işletmeye deniz ürünleri tedariği yapmaktadır.

2006 yılında Türkiye’de ilk kez, evlere kadar pişmiş balık ve deniz ürünleri sunmak üzere hayata geçirilen Balık Ye Restoranları ve 2017 yılında yayın hayatına başlayan balikye.com e-ticaret sitesi ile İstanbul genelinde son kullanıcıya adrese teslim balık satışı yapmaktadır.

image İnsanlığın güvenilir deniz ürünlerine ulaşmasını kolaylaştırarak sağlıklı beslenmelerine imkan sağlamak; oluşturduğumuz istihdam alanları ile güvenli ve sürdürülebilir balıkçılığın yeni nesillere taşınmasını sağlamaktır.

image Sektördeki güvenilir mazimizle, güçlü markalarımızla, yaptığımız yatırımlarla ülkemiz balıkçılığını hem iç piyasada yaygınlaştırmak hem de global pazarlara taşımaktır.

 • Dürüstlük
  • Paydaşlarımızla yürüttüğümüz tüm faaliyetlerde güvenilir, dürüst ve etik yaklaşımla hareket ederiz.


 • Saygı
  • Yönetim anlayışımızın temelinde insana saygı vardır. Çalışanlarımıza değer verir, onların ihtiyaçlarını ön planda tutarak, gelişimlerine katkı sağlayacak imkanlar sunarız.


 • Sorumluluk
  • Öncelikle içinde yaşadığımız dünyaya karşı sorumlu olduğumuz bilinciyle, her alanda sürdürülebilir bir anlayışla çalışırız. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak öncelikli sorumluluğumuzdur.


 • Yenilikçilik
  • Köklü ve kalıcı kültürel değerlerimizle, yenilikçi ve girişimci yaklaşımımızı birleştirerek hareket ederiz.

2016 yılı itibariyle otel, restoran ve market gruplarından gelen yoğun talepler üzerine, İstanbul Çekmeköy ve Trabzon Akçaabat'ta bulunan ileri teknoloji deniz ürünleri işleme tesisleri ile; taze balık çorbası, füme balık, tuzda pişmiş deniz ürünleri, levrek-somon köftesi, deniz ürünleri salataları, güveçte balık çeşitleri ve diğer dondurulmuş deniz ürünleri üretim faaliyetini yapmakta ve tüketicilerle buluşturmaktadır.

Sağdıçlar Balıkçılık, 2018 yılında Karadeniz Bölgesi’nde başladığı kültür balıkçılığı faaliyetiyle, başta Amerika, Kanada, Avrupa ve Rusya olmak üzere, dünyanın pek çok ülkesine Türk Somonu ihracatı yapmaktadır. Gümüşhane ve Artvin’de bulunan yavru balık ve Artvin Arhavi’de bulunan yetişkin balık çiftlikleri ile her yıl binlerce ton Türk Somonu yetiştirme hedefiyle yatırımlarına devam etmektedir.

Balıkçılık sektörünün birçok aşamasında hem üretici hem de tüketicilere hizmet veren Sağdıçlar Balıkçılık, yenilikçi, sürdürülebilir ve verimli üretim vizyonuyla müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda yatırımlar yapmaya ve büyümeye devam etmektedir.

Yönetim Kurulumuz